nebojte se a komentujte ^^ za všechny komenty budu moc ráda ^^
v případě nefunkčního odkazu pište do komentářů k danému článku nebo tady

HETALIE NEJDE SPUSTIT!

BLOG V REKONSTRUKCI


Animefest 2018 - moje první placené cosplay focení

25. července 2018 v 18:07 | ღKayaKirkland |  Cosplay
Fotografové z Animefestu 2018 se kterými jsem měla tu čest jsou:

Ookami ART, Filip Blažek / wedding & cosplay a Butrix Production

Ke každému bych chtěla napsat ať už pár či více vět.

Na začátek bych chtěla ještě poznamenat, že toto byl první con, kde jsem zkusila placené fotografy a jelikož sama jsem se setkala s focením a úpravami tak zase se nechci povyšovat nad některými nebo jim něco hejtit jen píšu svůj názor z celého focení a výsledků co jsem dostala a celkový postup.


Jako první chci zhodnotit

Butrix Production


Photo session vychází na 700Kč,- přičemž obdržíte 5 upravených fotografií a zbylé neupravené zdarma na kterých budete prostě #buttyful ♥

Přípravy: k události jsme každý psali: jméno, cosplay, fanpage, den, časové omezení. Bohužel se na jeho seznam dostali jen vybraní a dostali jsme přiřazený termín týden před conem (což prakticky je dost na prd protože mezitím si člověk domluvil jinačí věci a tak se mi to překřížilo, je to hezké že napíšu časové omezení, ale mezitím jsem si domluvila další focení a no nějak to nevyšlo)

Focení: Přišel na čas, focení bylo příjemné, každý jsme měli nápady na pózy a i doupravoval pózy aby nebyly kýčovité a přirozené. Měl sebou i pomocníka s odrazkou a měli pěknou souhru. Při focení byla sranda. Jediné co bych vytkla je, že jsem měla zarezervovanou celou hodinu a po 20 minutách jsme měli hotovo. (já osobně byla ráda, protože jsem měla další půlhodinu focení s Blažkem, protože nikdo si se mnou nechtěl vyměnit termín. I tak mi to ale příjde jako škoda protože tím pádem se tam mohlo dostat o polovinu víc lidí, chápu, že nechce asi celý den fotit, ale když si platím hodinu a dostanu 20 minut, byla jsem trochu překvapená)

Fotky: po týdnu jsem dostala 5 upravených fotek, jak bylo psáno, bohužel žádné neupravené (asi jsem nebyla #buttyful) fotky jsou krásné kvalitní, ale na mě nějaké až moc upravené.

Všechny fotky od Butrixe z Animefestu 2018 k nahlédnutí zde: https://kayakirkland.rajce.idnes.cz/FOTO_AF18_-_Butrix/

Celkové hodnocení:
Butrixe bych doporučila, dobře se s ním fotí a je dobrá komunikace. Mínusy bych uvedla k této události přiřazené termíny, chápu to, ale za tu dobu člověk chce toho stihnout víc a bohužel já potom hledala kde koho, aby si to se mnou vyměnil, ale nikdo nechtěl (to jim nemám za zlé) jen příště by se hodilo to vědět víc dopředu, aby si mohl naplánovat i ostatní. A ty edity, někomu se to může líbit, neříkám, že mně se to nelíbí, ale na některých fotkách už je to moc.Filip Blažek / wedding & cosplay


Cena pro letošní rok je 700 Kč za 5 fotek. Mnohdy však přidám nějaký ten bonusový kus zdarma ;-)

Přípravy: opět byla událost na facebooku, kde jsme si první napsali co by jsme chtěli nafotit. 14 dní před conem uveřejnil termíny, kdy bude fotit, aneb kdo dřív příjde s tím fotí.


Focení: opět chodil na čas, i když míst na focení na Animefestu moc není tak jsme si nějak poradili. Bohužel neměl pomocníka, ale naštěstí mám ochotného muže, takže mu asistoval, takže se mu i pracovalo líp. Focení bylo opět příjemné a neuvěřitelně mě těšilo, jak mě neustále chválil, až jsem si říkala, jestli to říká každému nebo ne. Pózy zase jsme nějak vymysleli a uvítal každý nápad. Focení probíhalo 30 minut (jak bylo domluveno) včetně přemístění a zase zpátky.

Fotky: Fotky jsem opět dostala týden po conu. K mému překvapení jsem dostala 7 a 8 fotek (měla jsem dvě focení) a byla jsem neskutečně nadšená, že nemusíte nic doplácet a prostě dostanete i více fotek než kolik jste si zaplatili. Fotky jsou opět krásné kvalitní, dostala jsem dvě verze - tisk a prezentace. I když člověk jak vidí všechny u sebe tak prostě vidí, jak jsou stejně upravované s malými rozdíly (ale nevidím to jako problém, nebylo moc možnost střídat prostředí).

Všechny fotky od Filipa z Animefestu 2018 k nahlédnutí zde: https://kayakirkland.rajce.idnes.cz/FOTO_AF18_-_Filip_Blazek/

Celkové hodnocení:
Příjemné focení s profesionálem, hezky si i popovídáte. Fotky jsou krásné a vypadají přirozeně. Ale hlavně nedostanete jen 5 fotek!!! za to má u mě neuvěřitelné plus.
Ookami ART


Ookami jsem si vybrala jako neprofesionálního fotografa, který by se nebránil společným fotkám, proto od ní mám duo fotky.

S Ookami jsem se bavila soukromně protože nikde neměla napsaný ceník:
Za focení jednoho cosplaye 500, dvou 600 a tři 800 pro tebe tedy 600, dostaneš od každého cosplaye tři fotografie jednu s velkou úpravou (efekty a pod pokud postava má)
Chtěla jsem, abychom měli taky společné fotky, když jsme měli společné cosplaye, tak jsem se s ní domluvila na společném focení.
Ok protože jste dvě na jedno focení běžné bych dávala dvoujnasobnou cenu ale když máte těch focení víc tak to bude: Pátek: 800,- dostanete každá 1x fotku své postavy Casual, 1x fotku své postavy speciální efekty, a 2x společna fotka jedna Casual jedna speciální To samé Sobota.
Tak udělaná každé jednu a tři spolecne, ty samostatných postav udělám Casual a u společných dvě Casual a jednu speciální. Pátek za 800,- (každý 400) Sobota za 800,- (každý 400)

Přípravy: Domluva dále pokračovala přes email, kde jsem měla zaslat fotky hotového cosplaye, obrázky postavy, fotografie, které se mi úpravou líbí, popis postavy a prostředí do kterého zapadá

Focení: V pátek jsme se nějak našli, a v sobotu měla zpoždění, navíc jsme se nemohly najít. Focení probíhalo v pořádku, člověk z toho měl dobrý pocit, měla nápady na nějaké pózy a tak jsme to nějak provedli.

Fotky: hned v pondělí nám byl zaslán přehled ze všech fotek, co jsme nafotili (trochu mě překvapilo, že všechno dala do jednoho alba, že jsem viděla i fotky ostatních a oni viděli naše). Fotky z výběru vypadali dobře a těšila jsem se na hotové fotky. 14 dní po poslání výběru fotek jsem se konečně dočkala upravených fotek, ze kterých jsem byla.. zklamaná. Zaplatila jsem 1600 za 10 fotek, které byly obyčejné, úprava se mi moc nelíbila (fotky co jsme viděli před úpravou na výběr se mi líbily víc než to co došlo jako upravené), a co mě dost překvapilo. Ani taková banalita jako náramky z conu nebyly retušované, hlavně že upravila věci, co tam mohli klidně zůstat, ale ne náramky jsou přece součástí cosplaye a chceme to mít na našich fotkách. Zažádala jsem si o předělání editu (slušně, viz screeny mailů), což ji naštvalo, neřešila ani co jsem tam psala a odepsala mi něco, co jsem jí ani neměla za zlé nebo jsem to vůbec neřešila jako prostředí či nějaký pomocník. Fotky sice přeretušovala jsem žádala, některé fotky vypadaly líp, bohužel opět se na mě usmívaly náramky, o kterých jsme se zmiňovala a úprava obličeje která na předchozích fotkách se mi nelíbila, se občas objevila znovu a ještě víc. Její přístup mě na tolik překvapil (čekala jsem že jí to naštve, já byla taky naštvaná a přesto jsem to napsala klidně a i tak jsem se dočkala příšerného přístupu). A jenom proto že jsem nebyla spokojená s její prací jsem byla poslaná do háje s tím že se mnou už nechce mít nic společného (ne že by to nebylo vzájemné), ale sakra kam se člověk posune, když bude poslouchat pouze chválu i když prostě nikdo není dokonalý a každý má svůj styl ano, ale myslím si, že to co jsem chtěla já nebylo zase tolik náročné, aby ji to obtěžovalo.


Celkové hodnocení:
Její přístup mě na tolik rozhořčil, že jsem i tak chtěla napsat feedback nestranný, takže prvně co bych pochválila: zájem o to co má fotit, výběr fotografií bohužel záporných bodů bude z mé strany více: jak už jsem se zmiňovala v mailu… proč jsem platila víc, než ostatní (a poté ještě "veselý" email, jako bych ji obtěžovala), ještě když fotky byly na nic a pardon, ale předtím zmiňovaní fotografové mají kvalitnější, hezčí fotky a dala jsem jim za to i míň peněz?, i když dopředu zjišťovala co má fotit, nepřišlo mi že by věděla koho hledat a jak ho pořádně fotit, opět zase focení byla taková rychlovka, a jako poslední chování ke mně vůči zákazníkovi.
Co se týče jejího celkového vystupování a propagace fotek, schválně kolik fotek na její stránce najdete z takové velké akce jako je Animefest? Jednu…. a teď mi jenom řekněte je to normální, když člověk co fotí má na svojí stránce víc selfíček než své práce? Jako nedivím se její fotky mě i mých kamarádek bych si taky nevstavila, styděla bych se za to, takže se ani nedivím, že je tam nemá.


(u Ookami jsem ani nevěděla jakou fotku vybrat, tak jsem vybrala z jejího druhého editu nějakou)
Konečné celkové finální vyhodnocení z toho co jsem si odnesla ze svých prvních placených focení

Předešlé práce fotografů se mi líbila, proto jsem si je zvolila. U některých jsem se utvrdila v tom, co jsem si myslela, někteří příjemně překvapili a bohužel měla jsem i nepříjemné zkušenosti. Pro mě celkově vyhrál Filip Blažek, který má přírodní fotky a dá vám více fotek jako bonus. Butrix má pěkné fotky, s velikým editem, každopádně lidem se to může líbit, bohužel ne vždy se to hodí. A Ookami, ehm.. no comment už xD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fellowcosplayer Fellowcosplayer | 25. července 2018 v 19:24 | Reagovat

V prvé řadě musím říct, že oceňuju tenhle článek, určitě to dost lidem pomůže s výběrem fotografa (mně třeba určitě, neznám jich moc a tady to shrnutí jejich práce je dost přínosné).

Za druhé se chci vyjádřit k Ookami. Nějakou dobu ji sleduju a musím říct, vůbec mi svým vystupováním nepřijde sympatická. Taky ti musím dát za pravdu, čtení screenu toho emailu mě rozhodně nenechává moc v klidu.

1) ještě beru.
2) že nemá helpery je její problém, jak zmiňuješ, jiní fotografové je třeba měli. Pak taky to, že fotky jsou jen na památku a ne na printy - tak třeba ty fotky od ostatních fotografů, co jsi zde zveřejnila mi přijdou na printy úplně super, takže tolik k tomu.
3) je prostě blbost
4) se obhajuje, od ostatních fotografů máš levnější a daleko lepší fotky
5) nevím, jestli to je víčko, ale kruh pod okem určitě ne - kruhy pod okem jsou tmavší místa, která makeupem zamaskovat jdou, ale tohle (když na to teď koukám znovu, asi to fakt bude víčko) fakt nezamaskuješ. A ještě to srovnávat s jinou cosplayerkou a rozdílnou anatomii svalovat na tvoji neschopnost pracovat s makeupem, no, to se milá fotografka teda předvedla.
6) a 7) fajn, to nějak beru.

No a ten závěr je teda taky pecka. Uzná, že to má jako koníček (na to má teda dost vysoký ceny) a pak ještě dokonce řekne, že adekvátní cena by byla desetinásobná (!!!) Pardon, ale desetinásobnou cenu snad nemají ani profesionálové, co se tím živí, naopak, ostatní dva fotografové, se kterými jsi fotila mají daleko profesionálnější výsledky a řeknou si o míň. Takže ona na jednu stranu uzná, že jde jen o koníček, a na druhou stranu si vypisuje, jak by za svou práci měla dostávat desetinásobek. Ještě ty její "příznivé ceny".

Myslím, že můžeš být ráda, že jsi na jejím "blacklistu", protože je mi naprosto jasné, jak velkou chuť po takovéhle zkušenosti máš s ní ještě někdy fotit.

Mimochodem, s Ookami mám taky takovou negativní zkušenost. Stejně jako ty chci mít pěkné fotky, bohužel moc fotografů neznám - až právě na Ookami. Takže to byla jaksi má jediná možnost lepších fotek. Nicméně komunikace s Ookami moc dobře neproběhla - lépe řečeno mi pro jistotu po pár zprávách ani neodepsala. Musím teda uznat, že to bylo docela krátkou dobu před conem - asi pár dní, ale psala, že má ještě místo. Kdyby ne, mohla mě klidně odmítnout už na začátku a ne mě odignorovat v průběhu domlouvání (takže mi pak ani nebylo jasné, jestli se mnou teda počítá nebo ne - i když dohodnuté to na 100% nebylo, zároveň ani neřekla, že se nekoná). Žádná omluva ani vysvětlení pak nepřišlo ani po conu, takže tak.

2 BannyPhotos.cz BannyPhotos.cz | E-mail | Web | 25. července 2018 v 19:39 | Reagovat

Čaues, sice jsem amatérskej fotograf, ale když si vemu, že jsme spolu vždycky fotili zadara a teď si beru pár drobnejch (200-400) za baík třeba 15 fotek tak ulet no dát 150 za fotku, když se ti pak stejně nelíbí) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Facebook: Kaya Kirkland FB stránka: KayaKirkland
Skype: anitram.noriko

free counters