nebojte se a komentujte ^^ za všechny komenty budu moc ráda ^^
v případě nefunkčního odkazu pište do komentářů k danému článku nebo tady

HETALIE NEJDE SPUSTIT!

BLOG V REKONSTRUKCI


Záchrana Erzy Scarlet - Kapitola 2.: Odhalení

25. května 2014 v 14:26 | ღKayaKirkland |  Záchrana Erzy Scarlet

Záchrana Erzy Scarlet

Autor: GleekestK
Český překlad: KayaKirkland

Moje jméno je Emma Jean. Přišla jsem z X808. Moje mise je jednoduchá: záchrana mé dlouho ztracené matky: legendy: Erzy Scarlet. Uprostřed Velké Magické Olympiády, ale s mojí fintou…

Kapitola 2.

Odhalení
Když jsem skončila, všichni těžce polkli a zírali na mě. Jejich vážnost ukazovala, že mi věří. Brzy mě všichni obklopili, jasně obávající se. Pro uklidnění jsem hledala nejvíce uklidňující oči; oči mého otce, který ale měl v očích nejvíce obav ze všech. Byl úplně zkamenělý.

Když jsem se otočila zpátky k matce, zdálo se, že se dívá zamyšleně skrze mě. Pak jsem uslyšela mírný smích. Otočila jsem se k lidem, stojící po mé pravé straně; ke Grayovi a Natsuovi. Ti dva se na mě dívali a jakoby se začínali smát.

"Nikdo nemůže zabít Erzu, je neporazitelná." řekl Gray, pousmál se, i když trochu nervózně.

"Jo, Gray má pravdu… "

Moje matka se na ně hrozivě zamračila. Její pohled byl propalující a naznačoval, aby mlčeli. Věděla jsem, že Natsu jen tak neztichne; ale Natsu Erzu velmi uznával, a tak ztichl.

Pak se podívala na mě beze špetky strachu v jejích očích.

"Jak mě chceš zachránit a hlavně proč?" zeptala se rychle.

Co mám odpovědět? Ultear mě varovala, že jim nemám dávat příliš mnoho informací, protože by to mohlo něco v budoucnosti změnit, ale musela jsem něco říct; všichni s napětím čekali, co řeknu…

"Asi za rok, během záchranné mise…" snažila jsem se nedívat na svého otce, který řekl tato slova.

"Se chytíš do pasti a… zabijí tě" skončila jsem a těžce polkla se sklopenou hlavou.

"A ty jsi tady preventivně, aby se to nestalo, holčičko?" řekla moje matka a opřela své ruce o pas.

Už jsem na to chtěla říct; ano tvoje holčička, ale zastavila jsem se, než jsem vůbec něco řekla. Myslela jsem, že ještě není připravená na pravdu a já taky nebyla připravená se o to s ní podělit, ale přesto. Proto jsem také požádala Ultear, aby otevřela prostor a čas, tady a teď, abych mohla aspoň nějaký čas s ní strávit a poznat ji, než nastane ten den…

"Ano, možná jsem mladá. Ale přišla jsem, aby tě zahřála a ujistila se, že se to nestane." řekla jsem a zvedla hlavu a podívala s na svou matku, která se na mě dívala s vážností a něhou.

"Prosím, přijmi mou pomoc... To je vše o co tě žádám." dodala jsem a stále se na ni dívala s upřeným pohledem.

Odpověděla mi s upřímným úsměvem.

"Ráda ji příjmu, Emmo Jean. Děkuji za tvůj zájem a laskavost tvého srdce." odpověděla a položila ruku na mé rameno. Zachvěla jsem se, jak se mě dotkla.

Tak ráda bych ji objala a držela ji tak pevně, jak by to jen šlo, ale neudělala jsem to; ostatním by to přišlo divné. Utěšovala jsem se tím, že jsem si říkala, že na to ještě bude čas, když máme ještě téměř rok…

"Řekni nám víc o tobě, Emmo Jean!" řekla moje matka a stále se dívala na mě a sundala ruce z mého ramene.

"Ano, řekni nám něco o budoucnosti, musím být největší a nejznámější mág z celé země." řekl nadšeně Gray.

"Ne jsem si jistý, že jsem to já!" řekl Natsu plný sám sebe.

Vidět Natsua a Graye bojovat, mě donutilo přemýšlet a vzpomněla jsem si na Sunny Fullbuster a Phen Dragneel; moji přátelé byli úplně stejní jako jejich otcové. Jak se říká: Jablka nepadají daleko od stromu.

Poté se na ně podívala moje matka a ihned se uklidnili.

Do jisté míry jsem jako moje matka. Když jsme byli ještě děti, velmi často jsem musela křičet na Sunny a Phen, aby se uklidnily. Nicméně můj otec byl klidný. Když mi bylo sedm let, uklidňoval mě. A teď si myslím, že jsem dosáhla rovnováhy.
Přemýšlením o mém otci, jsem se na něj krátce podívala. Jeho pohled směřoval na mě a na moji starší verzi. Zdálo se mi, že se snažil provádět výpočty, ale bez úspěchu.

Pak jsem se obrátila k matce a řekla jí svou historii, ale pouze nějaké části, byla jsem si plně vědoma, že jsem jí toho nemohla říct příliš mnoho.

"Narodila jsem se v roce X792 v malém městečku Magnolia, kde jsem žila prvních dvanáct let svého života s velkou a početnou rodinou. Byla jsem prý jedna z nejhezčích a nejlaskavějších lidí co tam byli." řekla jsem s úsměvem. Byla to pravda, přátelé mé matky mě vychovali dobře, než se můj otec vrátil o několik let později.

Naznačila jsem pauzu na promyšlení. Musela jsem najít způsob, jak svou historii spojit s matkou; kroky potřebné k vedlejšímu vysvětlení. V této chvíli jsem zvedla oči a podívala se na svého otce a našla jsem přesně to, co říct.

"V posledních letech jsem hodně cestovala a potkala spoustu lidí. Jednoho dne jsem potkala člověka, který mi vyprávěl o laskavé ženě se silnou vůlí, která zemřela velmi mladá. Řekl mi o tobě a tvá historie mě opravdu nadchla. Čím více mluvil o tobě, tím více jsem si přála se s tebou setkat, tím víc by byl svět bezpečnější místo, pokud by si stále žila, myslela jsem si. Měla jsem přítele, který uměl vytvořit otvor v časoprostoru, díky němu jsem tady a podnikám kroky k tomu, aby byl svět lepším místem."

Když jsem přestala mluvit, viděla jsem, jak na mě všichni zírají s větší intenzitou. Ačkoli, příběh, který jsem právě řekla, nebyl zcela pravdivý, pouze část byla. Můj otec mi tolikrát vyprávěl, jak veliká žena byla moje matka.

"Kdo byl ten člověk, Emmo Jean?"

Zvedla jsem oči, když jsem slyšela matčinu otázku.

Přemýšlela jsem, mám jí říct pravdu? Ne, ještě ne, ale musela jsem něco odpovědět.

"Nepamatuji si jeho jméno, ale vzpomínám si dokonale na jeho slova; tak silná, tak skutečná." odpověděla jsem a krátce se podívala na svého otce, který byl ještě ze mě trochu rozrušený. Přišel na tu rovnici?

Když se moje pozornost vrátila ke své matce, najednou jsem pocítila závrať. Viděla jsem záblesky světla, jako kdyby někdo zavíral a otevíral okno s velmi jasným světlem před mýma očima. Zakopla jsem. Rychle se všichni sešli vedle mě. Jak mé oči přebíhali z jednoho rodiče ke druhému, ztratila jsem vědomí.
Probudila jsem se v bílé místnosti, v nemocniční posteli a na sobě jsem měla nemocniční oblečení. Okamžitě jsem si všimla, že někdo sedí na židli vedle mé postele. Jeho hlava s modrými vlasy odpočívala na arších. Náhle se probudil, když jsem se posadila. Když viděl, že jsem vzhůru, rychle vstal.

"Jsi v pořádku, Emmo?" zeptal se mě můj otec a vzal mě za ruku. Jednu chvíli jsem si myslela, že jsem zase zpátky v roce X808. Emma... tak mi říkal můj táta. Okamžitě jsem se podívala na jeho levé oko, v centru jeho červeného tetování; žádné vrásky; jsem ještě v roce X791.

Přikývla jsem, ale hlava mě stále bolela.

"Spala jsi dva dny. Potřebuješ čas na zotavení. Kouzla Ultear mají dost silné vedlejší účinky." Řekl a pustil mou ruku. Pořád jsem ho sledovala, když zkřížil ruce na prsou.

Přemýšlejíc o slovech co právě řekl, jsem se zachvěla; on ví pravdu?

Otevřel ústa a promluvil ke mně a upřeně se na mě podíval.


"Ty jsi dcera Erzy, je to tak?"

-> Kapitola 3.: Původ odhalen

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rik-chan Rik-chan | E-mail | Web | 25. května 2014 v 19:17 | Reagovat

:333 boží~, lituju toho že jsem si to nepřečetla dřív :D

2 Kate Kate | Web | 26. května 2014 v 18:28 | Reagovat

Moc hezký dílek ^^ moc mě zajímají další díly. noták nenapínej mě. :D

3 Reita-chan Reita-chan | Web | 27. května 2014 v 19:07 | Reagovat

krásne :D teším sa na ďalší diel :D

4 lolla lolla | 15. června 2014 v 22:10 | Reagovat

super už se těšim ažse dozvím kdo jsou matky Sunny a Phen. ale mam už tušení

5 Sarah Sarah | E-mail | 17. června 2014 v 11:38 | Reagovat

Mňa normálne dojalo to čo si napísala, si super, teším sa na pokračovanie :)

6 Anies Anies | Web | 8. července 2014 v 18:42 | Reagovat

Ahoj, to jsem já Anies...no máš moc hzeký blogík, líbí se mi to tady a i hezky píšeš, akorát promiň, já nejsem odborník na mangu, takže moje komenty - no nevím, co bych měla psát :D a jinak bych změnila buď pozadí nebo písmo, protože to v tom splývá a špatně se to čte...ale to je jen můj názor, ale jinak fakt moc pěkný blog :D, šikovná Arisu

7 Reita Reita | Web | 11. července 2014 v 13:39 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Facebook: Kaya Kirkland FB stránka: KayaKirkland
Skype: anitram.noriko

free counters