nebojte se a komentujte ^^ za všechny komenty budu moc ráda ^^
v případě nefunkčního odkazu pište do komentářů k danému článku nebo tady

HETALIE NEJDE SPUSTIT!

BLOG V REKONSTRUKCI


Co je Doujinshi?

7. dubna 2013 v 0:21 | Anitram Noriko |  Doujinshi


Doujinshi -dj- nevím jestli jste už někdy nebo někde narazili na toto slovo. Asi pro sběhlé otaku je tento pojem naprosto známý. Ale z vlastní zkušenosti vím, že tuto stránku navštěvují osoby, jejichž anime obzor začíná u Pokémonů a končí Narutem. Tak co to má být?
Je to komiks kreslený buď amatéry nebo známými a zručnými mangaky. Je to vymyšlený příběh s postavy dané mangy. Můžou se tam setkávat a hlavně sbližovat postavy, které se v originálu nesnáší, neznají nebo mají velmi blízký vztah a přeroste to do něčeho víc. I když je mi stydno o tom psát, jsou kreslené hlavně pro starší obecenstvo a jsou tam většinou vykreslené nemravné scény. Sem tam se objeví i nesexuální doujinshi, ale kdo by to četl. Prakticky lze říct, že je to nakreslená fanfiction.

Takže pozor děti !! Vyvarujte se dj pokud to jde! Jinak spadnete do dj kruhu a zcela se v něm ztratíte. Už se mi párkrát stalo, že se mi dj líbilo víc než originální manga. Dj příběhy jsou krátké, většinou nepřesáhnou 20 stran, ale samozřejmě lze narazit i na delší kusy.

Občas narazím na skvělý příběh a kresba určitých dj může předčit originál. Sehnat dj je i není snadný úkol, když máte představu jaké postavy by se tam měli párovat, pak už sehnat to není problém. Když to vezmu z Naruta, asi nejoblíbenější páry jsou Kakashi+ Iruka, Naruto+ Sasuke a Sasuke+ Sakura. Kombinací je neskutečné množství... stačí si jen vybrat.
Zdroj: Konoha
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carter-chan Carter-chan | 7. dubna 2013 v 12:49 | Reagovat

No kéž bych si tohle přečetla dřív :D ale pozdě no :P :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Facebook: Kaya Kirkland FB stránka: KayaKirkland
Skype: anitram.noriko

free counters