nebojte se a komentujte ^^ za všechny komenty budu moc ráda ^^
v případě nefunkčního odkazu pište do komentářů k danému článku nebo tady

HETALIE NEJDE SPUSTIT!

BLOG V REKONSTRUKCI


Lolita

17. ledna 2013 v 17:24 | Anitram Noriko |  Všechno možný
Lolita fashion (ロリータ・ファッション), Rorīta fasshon, Lolita, Rori je módní styl mladých dívek (většinou 12-30 let), který čerpá inspiraci z viktoriánské doby a rokoka (mnohdy tak některým připomíná šatičky porcelánových panenek). Snahou "lolitky" je vypadat co nejroztomileji, případně působit jako elegantní dáma ze starých časů (většinou však nemá působit sexy).

Hlavním znakem této módy je velmi široká sukně sahající ke kolenům. Šaty mají většinou hodně volánků a/nebo krajek, některé modely působí starodávně či temně, jiné naopak velmi sladce a roztomile, oblíbená je také kombinace se stylem steampunk. Velkou inspirací je viktoriánská doba a rokoko. Na hlavě nosí lolitky široké ozdobné čelenky z krajek a drobných ozdob (např. látkových růžiček, drobných mašliček, oblíbené jsou i perličky apod. Tento typ doplňků se mezi lolitkami nazývá "headdress"), velké ozdobné mašle, malinké korunky, kloboučky či čepičky, které se většinou nedávají doprostřed hlavy, ale na stranu, ozdobné hřebínky s květinami, pírky či síťkou, některé dívky nosí i (tzv.) bonnet. Pod šaty se nosí spodničky, které sukni značně rozšiřují. Oblíbené jsou vzorkované podkolenky s krajkou na lemu, zdobené boty na platformě, případně nízké "školní" boty (tzv. "mary janes"). Běžné jsou decentní blůzy, trička s roztomilými potisky, u některých stylů také korzety.

Jako doplňky s sebou lolitky často nosí krajkovaná paraplíčka a vějíře, na fotkách či na srazech můžeme narazit i na lolitky s plyšáky (nejčastěji medvídky nebo králíčky), nebo porcelánovými panenkami. Oblíbené jsou také taštičky ve tvaru srdíček, kabelky s mašlemi apod. Na krku nosí lolitky většinou starodávné kameje, korálky, perličky, krajky, u některých stylů i obojky.

Většina dívek se takto obléká jen na koncerty japonských skupin, nebo na cony, na nichž lez potkat i fanoušky anime). Některé skupinky děvčat v tomto oblečení chodí po hradech a zámcích, kde se fotí. Některé chodí takto i do školy a do práce.

Právě v Japonsku, které je kolébkou tohoto stylu, je "lolita" nejoblíbenější, ale v poslední době tato móda proniká i na jiné kontinenty, samozřejmě také do Evropy.

Časopis Gothic & Lolita Bible se zabývá čistě jen touto módou. Vychází nepravidelně a obsahuje množství fotografií, různé střihy a módní tipy. Od roku 2007 vychází i anglická verze tohoto časopisu. Taktéž je hodně populární časopis Gosu Rori, který se zaměřuje na střihy šatů.

Pro některé lolitky však není tato móda pouze záležitostí oblečení, ale také životním stylem. Tyto dívky se snaží se působit jemně, elegantně a distingovaně, vyhýbají se vulgární mluvě, nechovají se hrubě, chtějí působit ženským dojmem. Často se zajímají o hudbu, divadlo, literaturu a jiné formy umění, některé se rády věnují šití a/nebo vaření.

Styly lolity:


Casual Lolita
Wa-Lolita
Sailor Lolita
Kurorori
Shirorori
Erololi
Guro Lolita
Qi-Lolita
Country Lolita

Muži:
Kodona
Dandy
Ouji
Elegant Gothic Aristocrat


Zdroj: wikipedie

Lolita přehlídka na Animefestu 2012

(přibližně od 3. minuty až po 13.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anonym-______-!!!! Anonym-______-!!!! | 30. dubna 2014 v 22:42 | Reagovat

ahoj ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Facebook: Kaya Kirkland FB stránka: KayaKirkland
Skype: anitram.noriko

free counters